Fotografie 1:
OSMO nátěry umožňují dřevu dýchat. Proto jsou vhodné i tam, kde jiné typy nátěrů těžko obstojí. Dřevo může při vlhčí relativní vlhkosti vzduchu vlhkost přijímat a následně ji zase odevzdávat, aniž by došlo k prasknutí nátěru nebo jeho odlupování. V tomto případě chrání dřevěný smrkový obklad nejdříve bezbarvá Impregnace dřeva WR č. 4001 a následně 2 nátěry Ochranné olejové lazury v odstínu č. 708 Teak.
Fotografie 2:
Chalupa, která vyrostla uprostřed šumavských lesů je vyrobena z regionálního smrkového dřeva. Dřevěná fasáda je chráněna nejdříve Impregnací dřeva WR č. 4001 a následně Ochrannou olejovou lazurou v odstínu č. 710 Pinie. Tento nátěr na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků si dokáže dobře poradit i se šumavským ne vždy zcela vlídným počasím. Majitelé objektu zde vybudovali areál zcela citlivě a s maximální úctou k okolní přírodě. Navíc tento areál je určen nejen pro trvalé bydlení majitelky a jejích zvířat ale i pro veřejnost. Rodičům a jejich dětem, lidem z městského hektického prostředí a všem lidem, kteří touží strávit pár dnů v opravdovém klidu a v prostředí, které ho nenechá myslet na nic jiného než na to, jak je tam krásně.
http://www.anickastahlova.cz/co-nabizim/prozitkove-a-vzdelavaci-centrum-svata-mari/
Fotografie 3:
Smrkové dřevo ošetřené výrobky OSMO chrání dobře před silnými povětrnostními podmínkami přímo u břehů Severního moře. Smrkovému dřevu je potřebné zvýšit jeho technické vlastnosti a to výrobkem Impregnace dřeva WR 4001. Následně je fasádní dřevo ošetřeno výrobkem Ochranná olejová lazura v odstínu č. 905 Patina.
Fotografie 4-5:
Pokud si uděláte výlet na Slovensko do známé vinařské Tokajské oblasti, kde se vyrábí stejnojmenné Tokajské víno, vyjděte si na vyhlídkovou věž. Je vyrobena ze smrkového lepeného dřeva a jeho ochranu proti povětrnostním podmínkám zajišťuje Impregnace dřeva WR č. 4001 a Ochranná olejová lazura v odstínu č. 728 Cedr.